شناسه حدیث :  ۳۱۱۹۱۷

  |  

نشانی :  ثواب الأعمال و عقاب الأعمال  ,  جلد۱  ,  صفحه۲۶۸  

عنوان باب :   كتاب عقاب الأعمال عقاب اللوطي و الذي يمكن من نفسه و اللواتي مع اللواتي

معصوم :   امام صادق (علیه السلام)

أَبِي ره قَالَ حَدَّثَنِي عَلِيُّ بْنُ إِبْرَاهِيمَ عَنْ أَبِيهِ عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ أَبِي عُمَيْرٍ عَنْ هِشَامِ بْنِ سَالِمٍ عَنْ أَبِي عَبْدِ اَللَّهِ عَلَيْهِ السَّلاَمُ قَالَ: دَخَلَتْ عَلَيْهِ نِسْوَةٌ فَسَأَلَتْهُ اِمْرَأَةٌ عَنِ اَلسَّحْقِ فَقَالَ حَدُّهَا حَدُّ اَلزَّانِي فَقَالَتِ اِمْرَأَةٌ مَا ذَكَرَ اَللَّهُ عَزَّ وَ جَلَّ ذَلِكَ فِي اَلْقُرْآنِ قَالَ بَلَى قال [قَالَتْ] وَ أَيْنَ قَالَ هُوَ أَصْحٰابُ اَلرَّسِّ .
زبان ترجمه:

ثواب الأعمال و عقاب الأعمال / ترجمه غفاری ;  ج ۱  ص ۶۱۴

14-هشام بن سالم گويد:زنانى بر حضرت صادق عليه السّلام وارد شدند يكى از ايشان از امام از حدّ سحق پرسيد،امام فرمود:حدّش همان حدّ زانى است(يعنى صد تازيانه در حضور مردم)يكتن از آنان پرسيد آيا اين در قرآن ذكر شده است‌؟ فرمود:آرى،زن پرسيد كجاى قرآن‌؟فرمود:در قصّۀ اصحاب رسّ‌. شرح:سحق عملى است كه زنان فاسد و بزهكار و هرزه و بى‌آبرو و غافل از همه شئون انسانى كه سخت در شهوات مستغرق بودند با همجنس خود براى اطفاء شهوت جنسى انجام ميدادند،و آن چنان بود كه زنى با زن ديگر طرف ميشد و فرج خود را بدو ميسائيد و بنا بگفته بعضى بسا ميشد كه نطفه‌اى كه در رحم داشت بيرون ميريخت و رحم آن ديگر بخود جذب مينمود و بدين سبب از زحمت باردارى و حاملگى و بچّه‌دارى خود را خلاص ميكرد،و غالبا اين كار را زنان بى‌بندوبار اشرافى با كنيزان خود انجام ميدادند. و معنى آميزش جنسى زنان با زنان كه در احاديث قبل اشاره شد همين بود، و اين عمل شنيع مانند لواط‍‌ كه آميزش جنسى مرد با مرد است سخت در احاديث و آيات قرآن نكوهش شده و علاوه بر اينكه بر خلاف نظام آفرينش است و عقل سليم آن را جنايت ميشمرد در تمام اديان الهى و آئين‌هاى آسمانى از آن نهى شده، و در شريعت مقدّسۀ اسلام براى آن هم نسبت بمردان لاطى و ملوط‍‌ هم نسبت بزنان همجنس باز حدّ سخت معيّن شده هم در دنيا و هم در آخرت،زيرا علاوه بر آنچه گفته شد موجب انقطاع نسل و بر هم خوردن انساب،و پيدايش بيماريهاى مقاربتى سخت،و امراض خانمانسوز ميگردد،و جامعه‌هائى را در دنيا ببدبختى و استيصال و سقوط‍‌ هميشگى و انحطاط‍‌ روحى و جسمى و هزاران درد بى‌درمان ديگر ميكشاند و در آخرت بعذاب الهى و خلود در آتش و دركات جحيم و كيفرهاى سخت دچار ميگرداند،خداوند جامعه و جمعيّت ما مسلمين را از ارتكاب چنين گناهانى در پناه خود محفوظ‍‌ بدارد و مروّجين فحشاء خوك صفت را نابود و هلاك سازد، آمين يا ربّ‌ العالمين.

divider

ثواب الأعمال و عقاب الأعمال / ترجمه مجاهدی ;  ج ۱  ص ۶۸۲

14-هشام بن سالم نقل كرده است كه جمعى از زنان به محضر امام صادق عليه السّلام شرفياب شدند،و يكى از آنان از حضرت در مورد سحق پرسيد،امام عليه السّلام پاسخ داد:حدّ آن،همان حدّ زن زناكار است(يك صد تازيانه در حضور مردم).زنى ديگر پرسيد:اين حكم در قرآن ذكر شده است‌؟!حضرت فرمود:آرى!پرسيد:در كجاى قرآن آمده است‌؟!فرمود:در داستان اصحاب رسّ‌ .

divider

ثواب الأعمال و عقاب الأعمال / ترجمه انصاری ;  ج ۱  ص ۵۲۹

14. هشام بن سالم مى‌گويد: زنانى بر امام صادق (عليه السّلام) وارد شدند. يكى از آنان از امام (عليه السّلام) در بارۀ حدّ «سحق» سؤال كرد. امام (عليه السّلام) فرمود: حدّ او مانند حدّ زناكار است. زنى گفت: خداوند اين حكم را در قرآن بيان نكرده است. امام (عليه السّلام) فرمود: چرا، بيان كرده است. گفت: كجاى قرآن است‌؟ فرمود: در داستان اصحاب رسّ‌.

divider

ثواب الأعمال و عقاب الأعمال / ترجمه حسن زاده ;  ج ۱  ص ۶۱۵

[1066]14-... هشام بن سالم گويد: چند زن نزد امام صادق عليه السّلام آمدند و زنى از امام عليه السّلام در بارۀ حدّ همجنس بازى زنان پرسيد. فرمود: همان حدّ زناكار است. آن زن گفت: خداى گرامى و بزرگ حدّ آن را در قرآن بيان ننموده است. آن حضرت عليه السّلام فرمود: چرا، بيان نموده است. آن زن گفت: در كجاى قرآن‌؟ فرمود: در داستان اصحاب رسّ‌.

divider