شناسه حدیث :  ۳۰۳۵۲۱

  |  

نشانی :  تحف العقول عن آل الرسول علیهم السلام  ,  جلد۱  ,  صفحه۳۸  

عنوان باب :   ما روي عن النبي صلى اللّه عليه و آله في طوال هذه المعاني و روي عنه صلى اللّه عليه و آله في قصار هذه المعاني

معصوم :   پيامبر اکرم (صلی الله علیه و آله)

وَ قَالَ صَلَّى اَللَّهُ عَلَيْهِ وَ آلِهِ : أَغْبَطُ أَوْلِيَائِي عِنْدِي مِنْ أُمَّتِي رَجُلٌ خَفِيفُ اَلْحَاذِ ذُو حَظٍّ مِنْ صَلاَةٍ أَحْسَنَ عِبَادَةَ رَبِّهِ فِي اَلْغَيْبِ وَ كَانَ غَامِضاً فِي اَلنَّاسِ وَ كَانَ رِزْقُهُ كَفَافاً فَصَبَرَ عَلَيْهِ وَ مَاتَ قَلَّ تُرَاثُهُ وَ قَلَّ بَوَاكِيهِ .
زبان ترجمه:

تحف العقول / ترجمه کمره ای ;  ج ۱  ص ۳۷

27-فرمود:رشك آورترين دوستانم از امتم نزد من مرديست سبكبار بهره‌مند از نماز كه در نهان خوب پروردگارش را بپرستد،و در ميان مردم گمنام باشد،و روزيش باندازه گذرانست و بر آن شكيبا بماند،و بميرد ارثش اندك باشد و گريه‌كنانش اندك.

divider

تحف العقول / ترجمه جعفری ;  ج ۱  ص ۴۰

27-از پيروانم آنكه بيش از همه مورد رشك واقع مى‌گردد:فردى سبكبار و بهره‌مند از نماز است،و در پنهان عبادت خدايش را بخوبى انجام داده،و در ميان مردم گمنام است،و روزيش به قدر كفاف بوده و به همين منوال پايدارى مى‌كند تا بميرد،در حالى كه ميراثش كم و مويه‌كنندگان بر او اندك‌اند.

divider

تحف العقول / ترجمه جنتی ;  ج ۱  ص ۶۷

نزد من بر آن فرد از امت بيش از همه بايد رشگ برد كه:از متاع دنيا سبكبار و از نماز بهره‌مند باشد،در خلوت نيكو عبادت كند،گمنام بسر برد،روزيش بقدر كفاف باشد و به اين حالت تا پايان عمر بسازد،نه چندان ميراثى داشته باشد و نه چندان اشكبارى.

divider

تحف العقول / ترجمه حسن زاده ;  ج ۱  ص ۶۳

27-مورد غبطه قرارگيرنده‌ترين دوستانم از امّتم نزد من مردى است اندك مال، بهره‌مند از نماز كه در نهان،پروردگارش را به خوبى عبادت نمايد،گمنام در بين مردم مى‌باشد،روزيش به اندازه گذرانش است پس بر آن شكيبا بماند و چون بميرد ميراثش كم و گريه‌كنانش اندك باشند.

divider